Soutěžní přehlídka Modráček 2020

Součástí 18. ročníku soutěže ve zpěvu je oblastní kolo Dětské porty. Folk, country a trampská píseň, to jsou hlavní hudební žánry soutěžního festivalu Porta, který v Česku funguje už dlouhé roky. Dětská porta je největší celostátní postupovou soutěží dětí a mládeže v této hudební oblasti.

Chceme i nadále podporovat pedagogy a vedoucí dětských hudebně zaměřených talentů a vytvářet příležitosti ke vzájemnému předávání zkušeností a inspirace. Proto jsme citlivě propojili jednotlivé kategorie tak, aby bylo možné ze soutěže ve zpěvu postoupit do celorepublikového finále Dětské porty a zároveň abychom se původní pěvecké soutěži příliš nevzdálili. Kategorie jsou rozděleny podle věku a zároveň je soutěž pak členěna na jednotlivce, dua, skupiny a mohou soutěžit také děti za doprovodu dospělého. Soutěžící jsou omezeni jen žánry, ale porota je vstřícná. Pokud někdo trochu překročí žánr folku nebo country, příliš to nevadí. Soutěžit mohou i děti s vlastní tvorbou.

A protože se již řadu let objevuje jako symbol soutěže ve zpěvu slavík modráček tundrový, nazvali jsme tuto přehlídku Modráček.

Vítězové Modráčku postoupí do republikového finále Dětské porty, které se uskuteční v červnu v Kroměříži. Každý, kdo umí na něco hrát a má odvahu, se může přihlásit. Podrobné propozice jsou k dispozici na stránkách Střediska volného času, Trutnov, přihlášky přijímáme do 20. března 2020.

Okresní kola proběhnou:
2. 4. 2020 od 9.00 – JA, 0., I. a II. kategorie
3. 4. 2020 od 9.00 – JB, III. a IV. kategorie
3. 4. 2020 od 13.00 – JC, SA, SB, SC

Přihlášky a propozice ke stažení níže.

Přihlášky z těchto základních kol zašlete do 20. 3. 2020 na adresu:
Šárka Rotterová
SVČ Trutnov, R. Frimla 816
541 01 Trutnov
e-mail:sarka@svctrutnov.cz
tel.: 776 341 208

Termín: 2. - 3. 4. 2020

partneři

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace