PRÁZDNINY 2020

Veřejná zóna areálu Na Nivách byla navržena tak, aby ji bylo možné spontánně využívat každý den. Letošní hlavní prázdniny zahájí první sezónu, kdy návštěvníci budou mít možnost využít potenciálu venkovních prostor. SVČ připravuje půjčovnu herního vybavení a čtyři tematické týdny plné workshopů, kde bude možno v čase od 14 do 18 hodin jednotlivé aktivity zdarma vyzkoušet.

Kreativní týden (29. 6. - 3. 7.)

Zkusili jste někdy vytvořit Land Art? Víte, co je to monotyp? Prázdninové tvoření pod širým nebem není věkem omezené. V areálu najdete materiál a odborné instruktory, Vy zapojte svou fantazii a tvořivost. V sobotu 4. 7. bude slavnostní vernisáží zahájena výstava vašich děl s hudbou, tombolou a sochařskou performance.

Harmonogram týdne

Týden deskových her (20. - 24. 7.)

Mezi nejznámější deskové hry se řadí šachy, dáma a Člověče, nezlob se!, ale existují jich stovky. V tomto týdnu nabízíme příležitost vyzkoušet si jak ty tradiční, tak i velké strategické a vědomostní hry. Věnovat se vám budou Žolíci rozehrávači, takže můžete přijít i jednotlivě. Honza Vodička vymýšlí deskové hry přes 15 let. Je například autorem her Hexeto, Empatia či Piráti. V pátek 24. 7. od 14 do 18 hodin rozehraje turnaj o ceny a přiveze novinky ze světa her, které si budete moci také zakoupit.

Týden rekreačních her (27. - 31. 7.)

Každý den v odpoledních hodinách během Týdne rekreačních her budou mít návštěvníci areálu možnost vyzkoušet si kromě známých her i netradiční pohybové, rekreační a zahradní hry. Přijďte se o těchto hrách dozvědět více, vyzkoušet si, jak se které hrají. S sebou doporučujeme dobrou náladu a chuť hrát si! V sobotu 1. 8. proběhne Letní rodinný závod pro dvojice „rodič + dítě“ ve třech věkových kategoriích. Soutěžit se bude v disciplínách inspirovaných aktivitami týdnem rekreačních her. Propozice závodu ZDE. Počet závodních týmů je limitován.

Týden hlavolamů a hádanek (10. - 14. 8.)

Ježek v kleci je asi nejznámějším hlavolamem. Existuje však nepřeberné množství od klasických dřevěných skládaček, tajemných skříněk až po logické hry. V areálu bude připraven pohádkový a detektivní příběh a těšit se můžete i na kooperativní hru s využitím počítače. V neděli 16. 8. proběhne uzavření detektivního příběhu, na kterém by neměl chybět žádný vyšetřovatel. Podmínkou je účast na vyšetřování během týdne.

Pohádkový den (29. 8.)

Ukončete prázdniny návštěvou našeho areálu, který zaplníme pohádkovými postavami. Od 10 do 18 hodin budou pro vás připraveny aktivity pro malé i velké.

Společně s nabídkou pro veřejnost budou v areálu probíhat příměstské tábory. Věříme, že díky rozrůstající se nabídce aktivit nalezne cestu do areálu stále vícenávštěvníků. Přejeme Vám zábavné prázdniny.

partneři

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby